Ako pomôcť deťom v zdraví prežiť aj chladné obdobie, alebo prečo to za nás pán doktor nespraví

Takmer každý deň stretávam rodičov detí, ktoré bývajú často choré. Nervózne krútia hlavou, prečo práve ich ratolesť je zase raz chorá. Ako to, veď berie lieky na imunitu, vitamínových medvedíkov a iné zázračné umelé multivitamíny. Pán doktor, zase je chorý. Prosím vyliečte ho. Dajte mu na to niečo zaručené. Cez sviatky predsa musíme navštíviť rodinu a v horúčkach to nejde… To, čo v živote do seba a detí vkladáme, aj dostávame naspäť… Ako to celé súvisí?

Strava akože zdravá, plná vitamínov

Pokiaľ deti jedia bežné sladkosti a iné potravinou nazývané chemické látky, prípadne samé spracované potraviny, nemôžeme sa čudovať, prečo sú choré. Telo iba vylučuje formou hlienov alebo vyrážok toxíny, ktoré dieťa stravou prijalo do tela. Preto neplačte, milí rodičia, skôr ďakujte ich telíčku za to, že je schopné sa s toľkým ,,bordelom‘‘ vysporiadať samé a po svojom. Keby tak nebolo, mohlo by to skončiť oveľa horšie.

Pritom to nie sú iba sladkosti, ale aj bežná pšeničná biela múka, pasterizované mlieko od zvieratiek, ktoré sú kŕmené GMO a antibiotikami, to isté platí pre mäso, ďalej chemické ovocie a zelenina – v zime istota na prídel chemických látok a vďaka tropickému ovociu hrozí podchladenie. Často vidím, ako rodičia s úsmevom na tvári, že dieťa aspoň všetko spapá, servírujú palacinky s čokoládovou nátierkou,  alebo deťom dávajú na desiatu rôzne sladké tyčinky. Nehovoriac o sladených nápojoch, v ktorých je cukor, alebo chemická náhrada cukru a rôzne chuťové látky a farbivá.

Niektoré deti v zime namiesto našich lokálnych jabĺk papajú mandarínky a pomaranče.  Z hľadiska termiky sú to ochladzujúce potraviny, ktoré telo ochladzujú, čo je v krajinách ich pôvodu, kde sú celoročné horúčavy, užitočná vlastnosť. V našom podnebnom pásme to môže viesť k nádche, kašľu, zápalu uší či bolesti hrdla. Naše prababičky 100 rokov dozadu tropické plodiny nejedli. Navyše musia byť chemicky ošetrené proti plesniam, aby vydržali dlhú cestu loďou. Domáce džemy bez pridaného cukru, kompóty z varených jabĺčok prežili doteraz, tak prečo ich nemlsať?

Skutočné vitamíny neobsahuje instantný čokoládový nápoj, ani želé cukríky, tajomstvo zdravia sa ukrýva v jednoduchej strave z čerstvých lokálnych nespracovaných surovín a v celom zrne (celozrnné obilniny).

Pozor na bielu múku, klasické pečivo a pasterizované nízkotučné ochutené mliečne výrobky, páchajú v tele detí nemalé škody. Ako aj veľké množstvá surového ovocia a zeleniny v zime. Vtedy by sme mali jesť dusenú zeleninu, tá je vhodná takmer kedykoľvek, pokojne aj vo väčšom množstve.

V knihe Ako žijú zdravé deti opisujem zdravý jedálniček, ideálne raňajky, zdravú desiatu, rýchlu večeru, ako aj tipy, ako sa akoby mávnutím čarovnej paličky zbaviť choroby z prechladnutia. A predovšetkým, ako deti udržiavať v zdraví po celý rok, aj tie naše najmenšie škôlkarske ratolesti 🙂 kniha Ako žijú zdravé deti

Programovanie podvedomia a zadávanie rozkazu

Dieťa ešte ani len nevybehne von, už počuje: Poriadne sa zapni, lebo budeš chorý. Nebež tak rýchlo, lebo ochorieš. A dieťa si povie, vaše prianie je mi rozkazom. Slovo chorý, choroba sú veľké TABU. Nahrádzame ich vetami Zapni sa, nech ti je teplo. Telíčko sa poteší, keď bude v teple.

Žiarenie v mobiloch, wifinách a elektrosmog

Deti to dnes skutočne nemajú ľahké. Doma im neďaleko postele žiari wifina, na druhom konci izby mobilný telefón a v škole ich víta interaktívna tabuľa, prípadne hodina informatiky. Pri wifine ani rastlinka neprežije a telo detí má ozaj čo robiť.

Psychika je mocný pán, venujte preto deťom čo najviac lásky a objatí

Napriek všetkým vyššie spomenutým faktorom, ktoré veľmi vplývajú na ľudské zdravie, psychika je TOP bod. Deti žijú prítomnosťou, vyhľadávajú lásku, hry a pozornosť nás, dospelých. Pokiaľ im venujeme iba vety typu: Švihni si, nestíhame, Ako to že máš poznámku, Kedy budeš trénovať na hodinu xy, Ako to dnes vyzeráš, si celý od blata,… a ich oči túžobne očakávajú bezpodmienečnú lásku: Ľúbim ťa, Chýbal si mi, čo dnes vymyslíme? Dnes ti to skutočne vyšlo, Akú hru si dáme? Ten obrázok sa mi veľmi páči, čo si mi ním chcel povedať? Ktorého kamaráta zajtra pozveme k nám?

Milí rodičia, ste úžasné bytosti, schopné sa o Vaše deti postarať najlepšie, ako viete. Venujte im Váš čas, Vašu lásku a veďte ich ku konzumácii jednoduchých, ale zato čerstvých jedál. Vyhnite sa polotovarom, jedlám z mikrovlnky, sladkostiam z obchodov, ovociu z dovozu, mlieku a mäsu z veľkochovu a nadmernej konzumácii mäsa či pasterizovaných mliečnych výrobkov. Posúďte, či máte možnosť drôtového pripojenia namiesto wifiny, či je nutné, aby dieťa už malo v takom skorom veku mobil a zvážte aj hodiny strávené na počítači či pred televízorom. Vážte každého slova, pretože nikdy neviete, ktoré sa v jeho podvedomí usadia na vrchných priečkach a jedného dňa budú riadiť jeho život. Vyhnite sa liekom, umelým vitamínom a skôr sledujte, po akých udalostiach či strave býva Vaše dieťa choré, kedy ho bolieva bruško a či sa má dobre. Pretože nie lekár, ale iba Vy, rodičia, máte skutočnú moc z neho vychovať zdravé, sebavedomé a láskyplné stvorenie. Prajem Vám veľa lásky a dôveru v seba viesť svoje deti tou správnou cestou. kniha Ako žijú zdravé deti