Radosť ako nástroj pre zdravý a šťastný život

Imunita nie je iba o zdravej strave, ale predovšetkým o našom celkovom spôsobe života a  postoji k životu. Pokiaľ ním vieme pokojne plávať, stávame sa majstrami a život nám to v dobrom vracia. Ako však milovať život, pokiaľ vôbec nebeží tak, ako by sme si to priali?

Pravdou je však, že ten, kto radosť prežíva už dnes, si do života priťahuje šťastné náhody a okolnosti, ktoré sú v súlade s jeho vyžarovaním. Preto, pokiaľ so svojim životom nie sme spokojní, je načase urobiť potrebné zmeny, alebo začať preciťovať vďačnosť za všetko to krásne, čo je súčasťou našich životov a čo náš život robí láskyplným, zmysluplným a spokojným miestom.

Radosť môžeme prežívať zo spoločnosti našich najmilších, z chutného zdravého jedla, z pohybu na čerstvom vzduchu, z obdarúvania našich najmilších. Veď prečo by sme nemohli niekomu podarovať darček, aj keď práve nemá sviatok?

Radostné chvíle nám nedovolia prežívať stres a strach, a tak naplno podporujú našu imunitu a tok hojnosti, ktorá k nám v radostnom prúde plynie. Každý z nás má svoj vlastný recept na šťastne strávený deň a nič nám nebráni v tom, aby bol taký deň práve dnes. Na druhej strane pohyb a zdravé jedlo podporujú našu psychiku, v zdravom tele je predsa zdravý duch. kniha Ako žijú zdravé deti

V ťažkých časoch je viac než zmysluplné, keď rodiny, priatelia, komunity držíme spolu, pomáhame si a staráme sa ako o svoje telo, tak aj o svoju dušu. Doprajeme si výživné jedlo, čas na oddych, na pohyb na čerstvom vzduchu, ako aj na aktivity, ktoré naše srdce radosťou napĺňajú.